Dlaczego warto wykonać w ogrodzie system automatycznego nawadniania?

Dlaczego warto założyć automatyczne nawadnianie trawnika i ogrodu? Przede wszystkim z oszczędności . Raz wydane pieniądze na montaż systemu nawadniania zwrócą się bardzo szybko, bo ilość wody , którą trzeba przeznaczyć do podlewania jest o połowę mniejsza niż w przypadku podlewania tradycyjnego. Największą zaletą takiego nawadniania jest precyzyjne określenie ilości wody, jaką trzeba przeznaczyć na trawnik i rośliny. Każdy system zaopatrzony jest w sterownik, który jest mózgiem ogrodu. To na nim ustawiamy czas i długość każdego cykl.

Z reguły najlepiej nawadnianie ogrodu zacząć wcześnie rano aby straty wody były jak najmniejsze . Nie warto ustawiać nawadniania na okres popołudniowy lub wczesno wieczorny, ponieważ z rozgrzanej ziemi bardzo szybko woda wyparuje, zanim nasze rośliny zdążą ją pobrać. Poza tym automatyczne nawadnianie ma niezawodną pamięć i nigdy o podlewaniu nie zapomni.

Nawadnianie ogrodów w Kaliszu i okolicach, w których pracujemy, wykonywaliśmy wiele razy. Żaden z klientów nie wyobraża sobie ogrodu bez systemu, który jest samoobsługowy ,zawsze gotowy do pracy i pozwala cieszyć się ogrodem a nie być jego niewolnikiem.

Opublikowany w kategorii Porady w dniu 12 marca 2018