Porady

Porady ogrodnicze

Dobra energia w ogrodach bylinowych

Dziś nietypowy post …nie będzie dotyczył roślin ale owadów, dzięki którym możemy uprawiać owoce i warzywa. Owady które zapylają rośliny są szczególną grupą, którą powinniśmy chronić i zapewniać im najlepsze warunki do życia. Ca powinniśmy wiedzieć aby zapewnić im łatwy dostęp do pokarmu? Najlepsze co możemy zrobić jest posadzenie jak największej ilości bylin i roślin nektarodajnych. A co najważniejsze w nie stosować insektycydów, które może pomagają nam ograniczyć liczbę szkodników jednak niszczą także owady zapylające.  Jeśli chcecie aby Wasze ogrody były odwiedzane przez trzmiele, pszczoły, murarki i motyle koniecznie posadźcie byliny. Jakie najlepiej ? Jeżówki, liatry kłosowe, szałwie, liliowce, pysznogłówki -te byliny są uwielbiane przez te wszystkie owady. Bardzo dobrym gatunkiem jest oregano, które przyciąga mnóstwo pszczół. Owady te często pojawiają się już po kilku godzinach od posadzenia roślin i będą w nim bardzo częstymi gośćmi.

Funkie w ogrodzie

  Funkie…przez wielu klientów określane mianem cmentarnych roślin-gdy pojawiają się w projekcie często są jedyną rośliną, którą klienci chcą wymienić na inną. Ale jeśli już udaje nam się przekonać do tych roślin ,stają się jednymi z ulubionych. Hosty warto posadzić bo są cudowną rośliną-duże liście, piękne kolory, ozdobne kwiaty .    

Wiosenna pielęgnacja trawnika

Wiemy, że obecnie każdy z Was chce wykonać wiosenną pielęgnacje trawnika. Od czego zacząć ?Przede wszystkim od niskiego koszenia trawnika,następnie powinniśmy przeprowadzić wertykulację trawnika .Dzięki temu zabiegowi usuniemy stare i zgniłe szczątki trawy. Dodatkowo do systemu korzeniowego dostarczymy powietrze, ponieważ wertykulator delikatnie nacina system korzeniowy .Wertykulację przeprowadzamy w suchy, bezdeszczowy dzień. Po wertykulacji mamy ostatnią czynność a mianowicie nawożenie trawnika .Jaki nawóz my rekomendujemy ? Florendi do trawników 3:1 z esencją z alg morskich ,mielonych muszli skorupiaków ,czerwonych alg wapiennych i naturalnego fosforanu .Do tego dwa aminokwasy -betaina i glicyna spowodują niesamowity rozwój systemu korzeniowego .Gdzie kupicie ten nawóz ?🙂Jest dostępny w naszym sklepie on-line

Powodzenia w wiosennej pielęgnacji

Murek oporowy w ogrodzie

Łupek serycytowy to idealny materiał na oporowe murki .Choć budowa takiego murku to żmudny proces ,warto wprowadzić taki element do ogrodu .Przy budowie takiego elementu trzeba zacząć od rzeczy najważniejszych …solidny fundament,elastyczny ,mrozoodporny klej do kamienia naturalnego ,wyselekcjonowany i umyty ciśnieniowo łupek i mnóstwo mnóstwo cierpliwości .

Dzięki budowie takiego murka bardziej wyeksponowaliśmy rośliny i stworzyliśmy piękny fragment ogrodu . Pokażemy Wam to miejsce latem gdy zakwitną wszystkie byliny .

Więcej…

Dlaczego warto wykonać w ogrodzie system automatycznego nawadniania?

Dlaczego warto założyć automatyczne nawadnianie trawnika i ogrodu? Przede wszystkim z oszczędności . Raz wydane pieniądze na montaż systemu nawadniania zwrócą się bardzo szybko, bo ilość wody , którą trzeba przeznaczyć do podlewania jest o połowę mniejsza niż w przypadku podlewania tradycyjnego. Największą zaletą takiego nawadniania jest precyzyjne określenie ilości wody, jaką trzeba przeznaczyć na trawnik i rośliny. Każdy system zaopatrzony jest w sterownik, który jest mózgiem ogrodu. To na nim ustawiamy czas i długość każdego cykl.

Z reguły najlepiej nawadnianie ogrodu zacząć wcześnie rano aby straty wody były jak najmniejsze . Nie warto ustawiać nawadniania na okres popołudniowy lub wczesno wieczorny, ponieważ z rozgrzanej ziemi bardzo szybko woda wyparuje, zanim nasze rośliny zdążą ją pobrać. Poza tym automatyczne nawadnianie ma niezawodną pamięć i nigdy o podlewaniu nie zapomni.

Więcej…

Budowa ogrodu w etapach

Zobacz jak wygląda powstawanie ogrodu . Najpierw robimy projekt ogrodu , od którego wszystko się zaczyna . Projektowanie ogrodu to pierwszy krok do jego realizacji . Gdy przychodzi czas na realizację projektu zaczynamy od rzeczy najważniejszych- porządkowanie terenu pod budowę ogrodu, prace ziemne , budowę obrzeży trawnikowych.

Następnie wykonujemy system nawadniania ogrodu , póżniej sadzimy rośliny zgodnie z projektem , ściółkujemy rabaty korą lub dekoracyjnym kamieniem .Gdy te prace mamy już wykonane pora na założenie trawnika . Lubimy trawniki z rolki bo dzięki nami mamy natychmiastowy efekt i piękną zieleń .

Więcej…