Usługi ogrodnicze

Projektowanie ogrodów, zakładanie ogrodów spójrz czym jeszcze się zajmujemy

Poza zakładaniem i projektowaniem ogrodów w Kaliszu i okolicy wykonujemy też usługi ogrodnicze i wszystkie inne czynności, które trzeba wykonać aby cieszyć się pięknym ogrodem. Każdy ogród wymaga pracy aby rośliny rosły intensywnie, obficie kwitły i cieszyły nasze oczy. Zobaczcie w czym możemy Wam pomóc.

Systemy nawadniana trawników i ogrodów

Jednym z najbardziej czasochłonnych zajęć w ogrodzie jest podlewanie. Bez wody nie ma życia a w obecnych czasach bez automatycznego systemu nawadniania, ciężko utrzymać idealnie zielony trawnik i piękne rośliny. Jak zatem wybrnąć z sytuacji, w której nie mamy czasu stać i podlewać rośliny i trawniki?

Montaż systemu nawadniania rozwiąże te problemy w sposób automatyczny. Podziemny system rur i odpowiednio dobranych zraszaczy zapewnia optymalne nawadnianie trawników o precyzyjnie ustawionych na sterowniku godzinach. Instalację nawadniania trawnika wykonujemy w ogrodach nowo powstających ale i tych, które już istnieją.

Po wykonaniu nawadniania w istniejącym ogrodzie niemal nie widać naszej ingerencji. Bez obaw możesz więc zdecydować się na taki system nawet, w ogrodzie, który ma już kilka lat. Automatyczny system nawadniania to komfort dla posiadacza ogrodu. Systemy nawadniania ogrodów i trawników wyceniamy na podstawie kilku parametrów.

Zakładanie trawników

Trawnik jest marzeniem posiadacza każdego ogrodu. Gęsty, intensywnie zielony i piękny. Aby taki właśnie był trawnik musimy spełnić kilka czynników. Zakładanie trawnika trzeba zacząć od przygotowania terenu, usunięcia chwastów, określenia parametrów gleby i wyprofilowaniu spadków. Trawniki można założyć na dwa sposoby w zależności od powierzchni i czasu w jakim chcemy uzyskać efekt. Oferujemy dwa rozwiązania- trawniki z rolki i tradycyjne z siewu

Pielęgnacja ogrodów

Ogród wymaga opieki i odpowiedniej pielęgnacji. Zajmujemy się pielęgnacją ogrodów, które wykonaliśmy na podstawie naszych projektów ogrodów ale także tych, które po kilku latach wymagają świeżego spojrzenia. Wtedy konieczne są cięcia roślin, formowanie krzewów, przycinanie drzew, które zbyt mocno się rozrosły.

Pielęgnacja ogrodu to także przycinanie żywopłotów, koszenie trawników .Zakres usług ustalamy indywidualnie w formie wiosennej pielęgnacji, pielęgnacji miesięcznej lub okresowej w zależności od potrzeb. Wszystkie usługi ogrodnicze wykonujemy po szczegółowym omówieniu ich zakresu .

Nawożenie trawników i roślin

Rośliny i trawniki aby rozwijały się prawidłowo wymagają odpowiedniej pielęgnacji i optymalnie dostosowanego nawożenia. Nie stosujemy nawozów sztucznych, które nie są skuteczne. W naszych ogrodach stosujemy nawozy z naturalnych składników firmy Florendi, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem. Nasze nawozy z biostymulacją z alg morskich idealnie odżywiają wszystkie grupy roślin.

Nawożenie roślin w ogrodzie wykonujemy raz w roku, na początku kwietnia. Nawożenie trawników wykonujemy od dwóch do czterech razy w sezonie w zależności od składu nawozów i rodzaju gleby. Więcej informacji o nawożeniu ogrodów i nawozach znajdziecie w zakładce DOBRE NAWOZY